Autoalarmy


Ktoré vozidlá lákajú zlodejov najviac?

Polrok je už za nami, tak opäť prinášame prehľad toho, ako to na Slovensku vyzerá s krádežami vozidiel. Do dnešného dňa (24.07.) sa na území Slovenskej republiky ukradlo 990 vozidiel. 904 osobných, 49 motocyklov, 26 pracovných vozidiel a 11 prívesov.

My sa dnes venujeme značkám a modelom, ktoré sú na popredných priečkach najviac kradnutých vozidiel. Oproti minulému roku sa na prvých štyroch miestach nič nezmenilo. Na prvom mieste je s veľkým náskokom opäť Škoda, nasleduje Volkswagen a Audi, na štvrtom mieste je BMW.

Zo značky Škoda sa ukradlo viac vozidiel ako je súčet všetkých ostatných 9 výrobcov, ktorí sú v TOP 10 kradnutých vozidiel za tento rok. Treba ale spomenúť, že na druhej strane sa zo Škody aj najviac áut predalo.

Ostatní výrobcovia, ktorých automobily sa najviac tento rok kradnú sú Seat, Honda, Ford, Citroën, Peugeot a Mazda.

Grafické zobrazenie a počet ukradnutých vozidiel vyzerá takto:

Zna__ky_2014.jpg 

Octavia, Octavia vo verzii Combi a Fabia sú modely, ktoré sú kradnuté najviac, za nimi nasleduje Golf. Na ostatných priečkach sú modely ako Fabia Combi, A6, Ibiza, Ducato a Passat.

Modely_2014.jpg 

Uvádzame štatistiku za posledných 5 rokov – najviac kradnutým autom je stále Octavia, druhú a tretiu pozíciu si vymieňajú Octavia Combi s Fabiou.

Bez_n__zvu.jpg 

Práve preto, že sa autá kradnú vo veľkom, odporúčame zabezpečiť si svoje vozidlo proti krádeži. Existuje množstvo typov zabezpečenia, či už mechanického alebo elektronického. My sa dnes zameriame na dva typy zabezpečenia, a síce – imobilizér, ako preventívna ochrana proti krádeži a GPS monitoring, ako doplnková ochrana na lokalizáciu vozidla.


Imobilizér TS IMO od značky KEETEC je jednou z možností, ako si zabezpečiť svoje vozidlo. Jeho úlohou je zabrániť tomu, aby vozidlo nenaštartovala osoba, ktorá na to nemá oprávnenie, to znamená, že nemá pri sebe ďiaľkový ovládač alebo E-kartu. Tento imobilizér má aj funkciu protiúnosový režim, čo znamená, že ak sa od naštartovaného vozidla vzdialite spolu s ďiaľkovým ovládaním, prebehne imobilizačná sekvencia so zablokovaním na jej konci. Je možné nastaviť dva okruhy blokovania, a síce štartér alebo palivové čerpadlo

keetec_ts_imo.jpg 

Vďaka GPS monitoringu máte prehľad o pohybe Vášho vozidla. Obsluha je veľmi jednoduchá, a to cez internet. Podporuje viacero funkcií, ako zistenie aktuálnej polohy, stav, rýchlosť, smer jazdy. Jednou z možností GPS monitoringu je značka KeetecSAT, ktorá patrí medzi najrýchlejšie sa rozvíjajúce on-line satelitné sledovacie systémy na slovenskom a českom trhu.

keetecSAT.jpg GPS.jpg

 

Nikto nechce, aby mu jeho auto ukradli, takže nainštalovanie dodatočnej ochrany vozidla má svoj nespochybniteľný význam, takže veríme, že sme vás aspoň trochu inšpirovali a svoje auto si dôkladne zabezpečíte. Ďalšie možnosti, ktorými je možné chrániť svojho miláčika, nájdete priamo tu na našej stránke.

Informácie o počte kradnutých vozidiel sme použili zo stránky auto.sme.sk 

Diskusia

K danej téme nebol pridaný žiaden diskusný príspevok
Tak neváhajte a budte prvý, kto pridá príspevok