Autoalarmy


Recenzia na kameru do auta - BDVR C81 SHD


C81o.jpgKamery do auta, často označované ako „čierne skrinky“,  sa tešia čoraz väčšej obľube. Ľudia kupujú a následné dávajú do auta kamery z mnohých dôvodov. Niektorí si chcú proste len natočiť, či už cestu na dovolenku alebo každodenné jazdenie. Iní z preventívnych dôvodov – ak by sa niečo stalo, aby mali nahratý záznam, napríklad o nehode. 

Ich použitie je veľmi jednoduché. Upevnia sa buď na čelné sklo alebo na palubnú dosku. Nesmieme však zabúdať na to, že musí byť uchytená tak, aby nebránila šoférovi vo výhľade, no zároveň, aby mala dobrý pozorovací uhol, aby bolo natočené video čo najlepšie.

Za posledné roky sa pokrok v technológiách pohol míľovými krokmi vpred. Samozrejme sa nevyhol ani kamerám do auta. Kedysi natáčali v rozlíšení HD READY, neskôr HD, dnes už natáčajú vo FULL HD rozlíšení s možnosťou ďalšieho nastavenia.

Novinkou v našej ponuke je kamera BDVR C81 SHD. Video nahráva vo FULL HD rozlíšení. Má veľmi pekné spracovanie a štýlový dizajn. V aute vyzerá veľmi vkusne. Menu je v anglickom jazyku, ovládanie je veľmi jednoduché.

Nasnímané video z kamery je možné prehrať v bežnom prehrávači v počítači alebo v prehrávači, ktorý je súčasťou firmware-u kamery (RegistratorViewer), ktorý má pokročilé funkcie. Zobrazuje dynamické hodnoty vozidla počas jazdy, umožňuje používať zoom, čiže priblíženie prehrávaného videa, čím si môžete lepšie pozrieť detaily z videa, video môžete zrýchľovať/spomaľovať, upravovať, napr. strihať, no a samozrejme pozrieť si priebeh trasy na mape. Tento prehrávač získate tak, že pred začiatkom používania kamery do nej vložíte SD kartu a dáte ju naformátovať. Následne ju vložíte do čítačky pamäťových kariet v notebooku. Už tam bude zobrazený RegistrationViewer, ktorý si jednoducho skopírujete do počítača.

Printscreen3.jpg

Štandardne je nastavené, že kamera začína nahrávať ihneď po naštartovaní vozidla, ak je zapojená do zapaľovania. Aby ste nenatáčali video stále, je tu funkcia „Motion detect“ – čo znamená detekcia pohybu – kamera začne nahrávať video, až keď zaznamená pohyb – či už auta alebo snímaných objektov pred ním. Po pripojení do zapaľovania je samozrejme kamera dobíjaná.

V prípade rýchlej akcelerácie, brzdenia, zrážky či prevrátenia sa, sú nahraté súbory uložené do samostatnej zložky v externom pamäťovom zariadení a sú chránené proti prepísaniu. Toto je riešené prostredníctvom tzv. G-senzoru. Bežne sa v kamerách do auta využíva funkcia „loop recording“, čo znamená nepretržité nahrávanie, ktoré funguje tak, že kamera nahráva v tzv. slučke – keď sa zaplní pamäť SD karty, začnú sa mazať najstaršie videá, resp. sa začne nahrávať na ich miesto.

Pri natáčaní videa, či fotografovaní sa vďaka funkcii „Watermark“ zobrazujú na displeji čas a dátum, súradnice a aktuálna rýchlosť. Doplnkovým nastavením je možnosť zadať ID auta, resp. ŠPZ auta, ak sa napríklad kamery používajú vo firme vo viacerých vozidlách, aby bolo hneď jasné, z ktorého auta je natočené video.

Video je možné natáčať v nasledovnom rozlíšení a nastavení:

Prikladáme videá, ktoré sme natočili pri testovaní tejto kamery. Pri spustení videa si zmeňte kvalitu na HD, aby bolo zobrazenie čo najlepšie.

 

Dobrá rada na záver:

URČITE SI NEBERTE A UŽ VÔBEC NENATÁČAJTE S KAMEROU V AUTE V RAKÚSKU – ZA JEJ POUŽÍVANIE HROZIA ASTRONOMICKÉ POKUTY!

Naopak v Rusku sú kamery do auta veľmi obľúbené, dokonca má ich výpovedná hodnota väčšiu váhu ako očité svedectvo.

Diskusia

K danej téme nebol pridaný žiaden diskusný príspevok
Tak neváhajte a budte prvý, kto pridá príspevok