Autoalarmy

Naspäť / Diskusia k príspevku

Central Altec

Dobry den ,,ja by som sa chcel spytat ze ked som rozbil kluc na DO,,musim si kupit cely novy central ? Alebo je nieaky univerzalny kluc ktory by sa dal nakodovat ? Teraz mam v aute ani neviem aki je to central ale je na nom napisane Altec 12V 30 A 358,,co pocitam ze bude dost stary srot ked som to nemohol nikde najst ,,a budem musiet prerobit cely central alebo iba vimenit riadiacu jednotku odomykania ? ZA odpobed DAKUJEM

Diskusný príspevok

Názov: RE: Central Altec
Pridal: autoalarmy.sk
Dobrý deň, ak máte nefunkčný diaľkový ovládač centrálneho zamykania (CZ), neznamená to, že budete musieť meniť kompletné CZ. Názov Vášho pôvodného CZ nepoznám, takže Vám neviem ponúknuť priamo nový náhradný ovládač. Odporúčam Vám najskôr vyskúšať, či ostali servomotory v poriadku: skúste mechanicky kľúčom zamknúť a odomknúť zámok vodičových dverí a overte si, či sa súčasne s vodičovými dverami zamykajú aj ostatné. Ak mechanicky funguje centrálne zamykanie a odomykanie bez problémov, máte 2 možnosti: 1. môžete si u nás objednať univerzálny diaľkový ovládač DO UNI SP, ktorý sa dokáže naučiť kód pôvodného ovládača. Tento ovládač je vhodný pre staré systémy s pevným kódom a pracovnou frekvenciou 255 - 455 MHz. Na to, aby sa tento ovládač naučil ovládať CZ potrebujete ale aspoň 1 pôvodný funkčný ovládač. Cena tohto DO je 12€ s DPH. 2. Ak nemáte funkčný už žiadny pôvodný ovládač, prípadne neviete či pôvodný ovládač využíva pevný kód, v tom prípade Vám odporúčam zakúpiť modul diaľkového ovládania CZ: http://www.autoalarmy.sk/katalog/autodoplnky-potrebna-montaz/dialkove-ovladania-k-cz/ Najlacnejší modul stojí 29,-€. Modul sa pripája na existujúce CZ a je vybavený dvoma ovládačmi. Modul dokáže riadiť CZ prostredníctvom pôvodnej riadiacej jednotky, alebo aj priamo pripojením na servomotory.
Pridané: 07.06.2012 o 09:50